Підготовлено науковий звіт за результатами проекту «Подолати психологічну травму у школярів»

Це звіт є частиною проекту «Подолати психологічну травму у школярів», який було реалізовано за підтримки Канадського фонду «Дітям Чорнобиля». До проекту серед інших входили такі активності (не висвітлені у цьому звіті в повній мірі):

  1. Переклад українською та публікація книги «Treating Trauma and Traumatic Grief in Children and Adolescents» by Judith A. CohenAnthony P. MannarinoEsther Deblinger»;
  2. Безоплатне поширення 2000 примірників цієї книги серед фахівців у сфері психічного здоров’я дітей та підлітків, особливо – на Сході країни.
  3. Розробка, друк та безоплатне поширення 3 типів інформаційних буклетів про пережиття травми дітьми (для дітей, для батьків, для шкільних працівників): 15 000 примірників буклетів надруковано і поширюються.
  4. Підготовка тренерів, які можуть проводити просвітництво щодо травми у дітей. Загалом підготовлено 32 тренери з таких міст як: Київ, Харків, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Черкаси, Житомир, Полтава, Миколаїв та ін.
  5. Проведення навчання основам травмо-фокусованої КПТ та програми SSET (див. далі) серед шкільних психологів м. Львів. Охоплено 38 фахівців.
  6. Реалізація програми SSET у 10 школах м. Львова, із масовим скринінгом симптомів ПТСР у дітей та оцінкою ефективності програми.

Цей науковий звіт зосереджений на результатах впровадження у школах м. Львова програми SSET (Support for students exposed to trauma). Це структурована КПТ-базована програма групових занять зі школярами, які зазнали пережиття травми і мають симптоми пост-травматичного стресового розладу (ПТСР).

Також у часі реалізації цієї програми ми провели скринінгове опитування щодо поширеності симптомів ПТСР, просвітницьку роботу серед батьків та шкільних працівників, а також оцінку ефективності програми.

Результати усієї роботи наведено у цьому звіті.

Read 298 times
Понеділок, 26 червня 2017 14:28 In Новини
More in this category: « ОСІНЬ ЖИТТЯ
Login to post comments