Психологія для життя (8 набір)

Початок навчання - 11 травня 2017 року

Чому цей проект?

Психологічні знання та навики потрібні кожному. Адже вони допомагають нам краще розуміти себе, один одного, стосунки між нами. Вони дають нам можливість краще турбуватися про власний психологічний стан, власне психічне здоров’я – і звісно ж, краще розуміти інших, мати більше взаємного розуміння у спілкуванні, загалом глибші стосунки. Психологічні знання та навики потрібні в усіх сферах – вихованні дітей, подружніх стосунках, у праці з клієнтами наших послуг (особливо, якщо це праця у сфері людина-людина), спілкуванні з колегами по команді на роботі, ефективній самоорганізації часу та постановці життєвих цілей та багатьох інших. Психологічні знання потрібні також просто у нашій життєвій подорожі на усіх її вікових етапах - адже усі ми рано чи пізно зіткнемося з завданнями, щодо яких психологічні знання та навики будуть справді помічні, - вирішенні міжособистих конфліктів у родині, пережитті втрати, підтримці близької людини, що переживає депресію і т.п. Певною мірою кожна людина мала би вміти бути «трохи психологом, трохи психотерапевтом» для турботи про психічне здоров’я та благополуччя своє та своїх рідних та друзів - десь у схожий спосіб, як кожна людина має мати знання щодо того, як турбуватися про фізичне здоров’я, здоровий спосіб життя, першу медичну допомогу… Розуміння людської душі є одним з найважливіших життєвих вмінь, складовою «життєвої мудрості», втім його непросто здобути. Тому ми задумали цей проект для усіх тих, хто зацікавлений психологією не стільки для того, щоби здобути професійний диплом, як для того, щоб отримати найбільш необхідні психологічні знання та навики без надмірних часових затрат.

У чому особливість цього проекту?

Цей проект особливий тим, що він націлений насамперед на прикладне застосування психологічних знань та розвиток необхідних практичних навичок. Тому в укладанні навчальної програми основним принципом є відбір усіх тих основних знань та навиків, які можуть бути корисні кожній людині, і намагання зробити навчання максимально прикладним, простим та зрозумілим, позбавленим «сухої теорії» чи вузькоспеціалізованих аспектів психології. Втім, намагання зробити проект простим, зрозумілим, практично-корисним зовсім не означає, що він буде «поверхневим» - власне навпаки основним його завданням є розвинути здатність глибшого бачення та розуміння людської особистості, її розвитку, її та творчого потенціалу та можливих недуг, а також людських стосунків в усіх їх формах від батьківсько-дитячих до складних вимірів суспільно-соціальних взаємодій. Намагання зробити курс «не надто теоретичним» так само аж ніяк не означає, що він не буде науково-обгрунтованим – навпаки ми викладатимемо усі предмети у контексті сучасних, науково-обгрунтованих психологічних теорій і намагатимемося чітко розмежовувати психологічні знання від поширених міфів чи ж окремих теорій, які є радше гіпотезами, що не мають науково підтвердження, хоч і часом представляються як «істини».

Для кого цей проект?

Цей проект – для всіх! Ми справді думаємо, що він може бути корисним для кожної людини, яка хоче збагатити своє життя психологічними знаннями та навиками. Зокрема, ми думаємо, ця навчальна програма може бути особливо корисна фахівцям, котрі працюють у сфері людина-людина (працівники з управління людськими ресурсами, соціальні працівники, педагоги, медики, працівники медико-реабілітаційних центрів, вчителі, керівники підліткових клубів, організацій та гуртків, священики, особи богопосвяченого життя). Втім, обмежень щодо професії та освіти немає – подати заявку на навчання може будь-яка повнолітня особа із завершеною середньою освітою, що зацікавлена даною програмою.

Який зміст навчальної програми?

Навчальна програма включатиме у себе шість основних дисциплін, що охоплюють основні сфери прикладного застосування психології:

 1. Психологія «життєвої подорожі» впродовж усіх вікових етапів життя людини: цей предмет включатиме у себе основи розуміння особистості людини, її формування, її розвитку впродовж основних етапів життєвого циклу людини. Практична частина буде сфокусована на розумінні завдань власного особистісного розвитку та розвитку навиків його плекання. Даний предмет включатиме у себе також висвітлення зв’язку особистісного розвитку людини з різними іншими сферами життя – духовністю, моральними цінностями, соціально-історичними процесами, національною ментальністю та ін.
 2. Психологія спілкування та людських стосунків: цей предмет включатиме у себе практичний тренінг основ спілкування: невербальне спілкування, уміння слухати, будувати стосунки та розуміти різні складнощі та «нюанси» світу стосунків, з’ясовувати конфлікти, відстоювати власні потреби, працювати із «розривами стосунків», прощенням і т.п.
 3. Психологія сімейного життя: цей предмет буде сфокусований на розумінні важливості та ролі сім’ї у житті людини, тих різних ролей, що ми маємо їх у родині, та розвитку прикладних навичок, щодо того, «як будувати сім’ю», плекати подружні стосунки, виховувати дітей і т.п.
 4. Основи психічного здоров’я: даний предмет включатиме у себе розуміння основ того, що є необхідним для підтримки психічного здоров’я людини; найбільш поширених порушень у сфері психічного здоров’я та методів допомоги, у тому числі, поряд з фаховими, методів само- та взаємодопомоги. Прикладні навички будуть базуватися у даному предметі на вивченні окремих елементів різних видів психотерапії, які можуть бути корисні кожній людині як техніки само-/взаємо- допомоги у щоденному житті.
 5. Психологія творчості: даний предмет розглядатиме основи творчого розкриття особистістю людини її потенціалу, він буде максимально практично орієнтований і націлений на те, щоб дати учасникам даної навчальної програми завдяки застосуванню різних форм творчих методів терапій (драми, танцю, казки, малюнку і т.д.) можливість розкрити і втілити власний творчий потенціал.
 6. Психологія професійної самореалізації: даний предмет включатиме у себе усі компоненти пов’язані з постановкою та досягненням життєвих цілей у сфері професійного розвитку та самореалізації, основами ефективного використання часу, «психології фінансів», подолання проблем пов’язаних з невпевненістю у власних силах. Великий акцент буде зроблено на розвитку навичок роботи у команді, творчої співпраці.

Яка методологія викладання у даній програмі?

Ця навчальна програма у багатьох відношеннях нестандартна. З огляду на її практичну орієнтованість  навчальна  програма максимально орієнтована на активну участь учасників, використання практичних вправ та «експериментів», творчих завдань, практичне застосування здобутих знань та навичок у щоденному житті. Щоб зробити навчання «живим» та цікавим викладачі використовуватимуть різні сучасні технології активного навчання, тренінгу, щоби зробити навчальний процес максимально цікавим та корисним.

Який розклад навчання?

Навчання відбувається протягом трьох семестрів по 10 тижнів, один раз на тиждень (четвер), з 18:00 до 21:00. Загальний обсяг програми 120 академічних годин. Початок навчання: 11 травня 2017 року.

Як подати заявку на навчання?

Щоб подати заявку на навчання - заповніть будь ласка форму (завантажити форму) та надішліть її на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..Після цього Вам запропонують пройти невелику співбесіду, щоб узгодити очікування, правила участі у навчанні тощо, а також щоб зробити внесок за навчання (7000 грн. за весь курс).

Також Ви можете написати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або потелефонувати Галині Нетлюх (067 676 60 86).

Майндфулнес

Програма 8-тижневого курсу з майндфулнес-орієнтованої когнітивноі терапії

Майндфулнес-орієнтована когнітивна терапія ( МОКПТ) - це підхід для вирішення психологічних труднощів людей, що з'єднує концепцію усвідомленості (mindfulness) з ідеями когнітивно-поведінкової психології. Сьогодні програма визнана на офіційному рівні в якості ефективного засобу терапії, рекомендується National Institute for Clinical and Health Excellence (NICE) в Британії.

Основна мета MОКПT - звільнити людей від схильності автоматично реагувати на думки, емоції, події життя. Програма довела свою ефективність при депресіях, підвищеній тривожності, синдромі хронічної втоми, безсонні, порушеннях харчової поведінки та ін. Ядром програми є освоєння навичок усвідомленості шляхом адаптованих технік медитації (mindfulness meditation).

Детальніше...

ТФ КПТ+ДіВ+ППД

Після того, як у листопаді до нас приїздили В. Юле, Л. Томлісон та Д. Угрин (підготовка тренерів методики «Діти і війна»), ми пообіцяли усім, хто не зміг взяти участь у цій програмі, провести навчання цій методиці силами наших тренерів. Наразі ми готові виконати свою обіцянку, і вирішили також додати до неї кілька бонусів.

Зокрема, ми запрошуємо до участі не лише тих, хто подавав заявки на навчання на тренера методики «Діти і війна», але й усіх, хто потребує знань та навичок у травмо-фокусованій терапії. Також ми пропонуємо 5-денний навчальний комплекс, який містить у собі:

  Тренінг «Основи травмо-фокусованої когнітивно-поведінкової терапії» (3 дні);

  Тренінг «Основи першої психологічної допомоги» (0,5 дні);

  Тренінг «Діти і війна: навчання технік зцілення» (1,5 дні).

Дати навчання: 14-18 березня 2016 року, 9.30-15.30

Місце: м. Львів, вул. Іл. Свєнціцького, 17, конференц-зал (або інша аудиторія; у разі зміни – ми повідомимо зареєстрованих учасників заздалегідь).

Ведучі: Вікторія Горбунова, Віталій Климчук, Галина Нетлюх.

Сертифікація: Інститут психічного здоров’я Українського Католицького Університету та Українського інституту КПТ.

Організаційний внесок: 800 грн.

Для реєстрації на навчання просимо перейти за цим посиланням: http://goo.gl/forms/LbNsbkv06R  

Додаткові запитання: +38 096 565 95 10, +38 093 131 63 24, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Віталій Климчук)

Ми також будемо вдячні за поширення цієї інформації серед зацікавлених осіб!

14-18 березня 2016 року в Інституті психічного здоров'я відбулося комплексне 5-денне навчання основам травма-фокусованої когнітивно-поведінкової терапії, основам першої психологічної допомоги та програмі "Діти і війна: навчання технк зцілення".

Ведучими програми були: Вікторія Горбунова, Віталій Климчук, Галина Нетлюх. Учасники - психологи, душпастирі, студенти із усієї України.

СОЦІОМЕТРІЯ, СОЦІОДРАМА ТА ПСИХОДРАМА: соціально-особистісна подорож

Подорож відбудеться 18-20 серпня 2016 року

Хто водитиме нас шляхами соціометрії, соціодрами та психодрами?

 

Одед Наве / Oded Nave (Тель-Авів, Ізраїль) - спів-засновник Ізраїльської Асоціації Психодрами, засновник Kivunim Institute for Psychodrama and Group Work, засновник та директор Школи аналітичної психодрами

ОСВІТА:

 • MA, Expressive Art Therapy, Lesley University, Boston Mass, 1986
 • CAGS (Certification of Advanced Graduate Study) Lesley University, Boston Mass, 1988
 • Certified therapist and supervisor - American Board of Examiners in Psychodrama, Sociometry And Group Psychotherapy (*TEP 1)
 • Certified therapist and supervisor - Israel Association for Psychodrama. (TEP 2)
 • Certified therapist and supervisor - YAHAT Israel Association for Expressive Therapies. (TEP 3)
 • Group Analyst - Israel Association for Group Analysis.

* TEP - Certified Trainer Educator and Practitioner of Psychodrama, Sociometry and Group psychotherapy

Одед 7 років працював у психіатричній клініці, працюючи індивідуально, з родинами, групами та організаціями. Також спеціалізувався у роботі з наслідками дитячого сексуального скривдження та війни. 

Навчав психодрами студентів коледжів та університетів Ізраїлю, вів воркшопи та майстер-класи у Сербії, Хорватії, Словенії, Македонії, Англії, Греції та Туреччині.

Які місцевості ми відвідаємо у часі подорожі?

В часі 3-денного семінару разом із Одедом Наве ми дослідимо використання трьох циклів взаємодії, розвинутих Якобом Л. Морено - Соціометрію, Соціодраму та Психодраму. Ці три потужні винаходи у царині людських стосунків будуть вивчені за допомогою інтенсивного групового досвіду та з перспективи Групового Аналізу. Стосунки у групі, контексти, наші індивідуальні історії створюють унікальні ситуації in vivo, неповторні як відбитки пальців. На цьому семінарі ми будемо дивтися на "роблення" та "буття" групи, і через це можемо дослідити теперішнє - що у ньому існує і як групові теми проявляються через особистість з допомогою ролей. 

Подорож відбудеться у м. Львів, в Інституті психічного здоров'я УКУ :-)

Хто може подорожувати з нами?

Цей проект – для всіх! Він може бути корисним для кожної людини, яка хоче збагатити своє життя новими знаннями та навиками. Зокрема, ми думаємо, семінар може бути корисним фахівцям, котрі працюють у сфері людина-людина, а особливо - котрі працюють із групами (працівники з управління людськими ресурсами, соціальні працівники, педагоги, медики, працівники медико-реабілітаційних центрів, вчителі, керівники підліткових клубів, організацій та гуртків, священики, особи богопосвяченого життя). Втім, обмежень щодо професії та освіти немає – подати заявку на участь може будь-яка повнолітня особа із завершеною середньою освітою.

У який спосіб ми будемо подорожувати?

Про психодраму, соціодраму та соціометрію можна читати лекції, розповідати та презентувати. Але сучасні європейські методики викладання психодрами пропонують опратися на особистий досвід учасників із його наступною інтеграцією та узагальненням. Тому в часі проведення семінару буде відбуватися активне залучення учасників до особистої роботи, до самопізнання та пізнання інших, пропозицій до саморозкриття та уваги до свого досвіду.

Який розклад навчання і хто супроводжує?

10.00-17.00, з обідніми перервами та перервами на каву. Щоб дізнатися більше - телефонуйте 093 131 63 24, 096 565 95 10, Віталій Климчук, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

ОБОВ'ЯЗКОВА УМОВА: присутність усіх учасників протягом усіх трьох днів; відсутність запізнень :)

Яка вартість квитка?

Розмір організаційного внеску (за умови передоплати до 31.07.2016) становить 1500 грн (передоплата) + 50 Є (вноситься під час семінару). Після 31.07. сума становить 2000 грн. + 60 Є.

Для реєстрації на подорож натисність, будь ласка, квиточок :-)

Дочірні категорії

Сторінка 1 із 4