Психологічні виміри духовного супроводу і формації

Чому особам духовного життя можуть бути потрібні психологічні знання?

Ця програма жодною мірою не ставить собі за мету «зробити» з душпастиря психотерапевта чи змістити акценти у духовній формації на психологічну сферу. Втім як душпастир, так і форматор «працює» з людською душею, забезпечуючи духовний супровід та формацію, він/вона стикаються з психологічними реаліями – особистістю людини, наслідками травматичного досвіду у дитинстві, психічними недугами, конфліктними стосунками та ін. Тож краще розуміння особистості людини, її психічного стану, її історії може допомогти душпастирю та форматору краще виконати свою роль у духовній формації та супроводі особи. Відповідно, сприяючи духовному розвитку, душпастир може робити це з чутливістю до психологічних особливостей людини, сприяти досягненню людиною особистісної зрілості, психічного оздоровлення. З іншого боку добре знання основних характеристик психічних розладів може дозволити душпастирю вчасно виявити їх і скерувати особу за професійною допомогою до психіатра/психотерапевта, а зі свого боку забезпечити необхідний душпастирський супровід. Розвиток психологічних навичок (слухання, ведення бесіди, подолання труднощів у побудові довіри у стосунках, вирішенні конфліктів та ін.) може також суттєво допомогти форматору, душпастирю у побудові стосунків з особою, що супроводжується, налагодженню добрих стосунків у спільноті та ін. Тому, ми сподіваємося, ця програма справді збагатить її учасників необхідними психологічними знаннями та навиками для душпастирського служіння та супроводу людини у її життєвій мандрівці до повноти життя у Бозі.

Який зміст навчальної програми?

Навчальна програма включає у себе 6 модулів (курсів), що викладатимуться протягом одного року навчання і включатимуть у себе такі предмети:

  • Базовий курс «Психологічні виміри духовного супроводу: зв’язки та взаємні впливи духовної та психологічної сфери. Основи духовного супроводу та формації».
  • Розвиток особистості та особистісні розлади. Проблеми духовного життя у людей з порушеннями особистісного розвитку. Духовний супровід та формація осіб з наслідками скривдження та емоційного занедбання у дитинстві. Супервізія.
  • Основи психологічного консультування та їх прикладне використання у душпастирському супроводі.
  • Пасторальна психіатрія: основні психіатричні розлади та особливості душпастирського супроводу.
  • Психологія сім’ї та виховання. Душпастирський супровід родини.
  • Душпастирство осіб з особливими потребами: неповносправних, хворих, помираючих та ін.
  • Психологія людських стосунків (психологічні виміри життя спільноти, вирішення конфліктів та ін.

ОДНОРІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ

 Для душпастирів, капеланів, настоятелів монастирів, керівників новіціатів, монашества, семінаристів.

Яка структура навчальної програми?


Один рік навчання, два семестри, один день навчання у тиждень (чотири академічні години у вечірній час), загалом 128 академічних годин.

Який розклад навчання?

Початок навчання – 8 вересня 2015 року.

Навчання відбувається протягом двох семестрів, кожен з яких триває чотири календарні місяці, один раз на тиждень (вівторок, 8:30).

Який сертифікат отримують учасники по завершенні навчання та які вимоги?

Після закінчення навчання видається сертифікат із зазначенням кількості теоретичних та практичних годин програми.

Які вимоги щодо успішного завершення навчання та отримання сертифікату?

Вимоги: відвідування 85% занять та успішне складання іспитів.

Вартість навчання: 2500 грн. за семестр

Як подати заявку на навчання та як відбувається зарахування

Заявка у формі заповненої анкети надсилається на адресу: ipz@ucu.edu.ua

Бланк анкети можна завантажити зі сторінки: http://ipz.ucu.edu.ua/programs/

Заявки приймаються до  01 вересня 2015 року.

Набір студентів здійснюється на конкурсній основі за результатами співбесіди. Час і місце проведення співбесід буде уточнено індивідуально.

Хто викладатиме?

Програма викладатиметься у співпраці особами богопосвяченого життя, досвідченими духівниками, форматорами та фаховими психологами, психіатрами, психотерапевтами. З огляду на практичну орієнтованість даної програми усі викладачі даної програми є насамперед особами, що активно працюють у сфері душпастирства, формації та психотерапевтичної допомоги.