ремонт ванной.
как построить флигель
ремонтное село

Country Switcher

Перемикач мови

Xpert Access

ПСИХОЛОГІЯ ДЛЯ ЖИТТЯ (2013-2014)

 

ПСИХОЛОГІЯ ДЛЯ ЖИТТЯ (текст)

Оксана Сиротяк - Викладач курсу

Оксана Сиротяк
Викладач курсу "психологія для життя"

Ліда Романчук - Викладач курсу

Ліда Романчук
Викладач курсу "психологія для життя"

Галина Нетлюх - Викладач курсу

Галина Нетлюх
Викладач курсу "психологія для життя"

Яна Кремінська - Викладач курсу
На мою думку, однією з найважливіших зустрічей у житті людини є зустріч із собою. Вона важлива тому, що дає можливість пізнати себе, відкрити себе, подружитись з собою, полюбити себе. Від неї залежить те, яке життя ми проживемо. Ця програма дає можливість такої зустрічі...

Яна Кремінська
Викладач курсу "психологія для життя"

Уляна Крок - Викладач курсу

Уляна Крок
Викладач курсу "психологія для життя"

Тетяна Чекалова - Викладач курсу

Тетяна Чекалова
Викладач курсу "психологія для життя"

Олег Романчук - Викладач курсу

Олег Романчук
Викладач курсу "психологія для життя"

Віталій Климчук - Викладач курсу
Цей курс - це чудова можливість долучитися до психологічних знань у їхньому практичному вимірі. "Психологія для життя" - курс, наповнений життям, творчістю, науковими знаннями та практичними навичками.

Віталій Климчук
Викладач курсу "Психологія для життя"

Психологія для життя (8 набір)

Початок навчання - 11 травня 2017 року

Чому цей проект?

Психологічні знання та навики потрібні кожному. Адже вони допомагають нам краще розуміти себе, один одного, стосунки між нами. Вони дають нам можливість краще турбуватися про власний психологічний стан, власне психічне здоров’я – і звісно ж, краще розуміти інших, мати більше взаємного розуміння у спілкуванні, загалом глибші стосунки. Психологічні знання та навики потрібні в усіх сферах – вихованні дітей, подружніх стосунках, у праці з клієнтами наших послуг (особливо, якщо це праця у сфері людина-людина), спілкуванні з колегами по команді на роботі, ефективній самоорганізації часу та постановці життєвих цілей та багатьох інших. Психологічні знання потрібні також просто у нашій життєвій подорожі на усіх її вікових етапах - адже усі ми рано чи пізно зіткнемося з завданнями, щодо яких психологічні знання та навики будуть справді помічні, - вирішенні міжособистих конфліктів у родині, пережитті втрати, підтримці близької людини, що переживає депресію і т.п. Певною мірою кожна людина мала би вміти бути «трохи психологом, трохи психотерапевтом» для турботи про психічне здоров’я та благополуччя своє та своїх рідних та друзів - десь у схожий спосіб, як кожна людина має мати знання щодо того, як турбуватися про фізичне здоров’я, здоровий спосіб життя, першу медичну допомогу… Розуміння людської душі є одним з найважливіших життєвих вмінь, складовою «життєвої мудрості», втім його непросто здобути. Тому ми задумали цей проект для усіх тих, хто зацікавлений психологією не стільки для того, щоби здобути професійний диплом, як для того, щоб отримати найбільш необхідні психологічні знання та навики без надмірних часових затрат.

У чому особливість цього проекту?

Цей проект особливий тим, що він націлений насамперед на прикладне застосування психологічних знань та розвиток необхідних практичних навичок. Тому в укладанні навчальної програми основним принципом є відбір усіх тих основних знань та навиків, які можуть бути корисні кожній людині, і намагання зробити навчання максимально прикладним, простим та зрозумілим, позбавленим «сухої теорії» чи вузькоспеціалізованих аспектів психології. Втім, намагання зробити проект простим, зрозумілим, практично-корисним зовсім не означає, що він буде «поверхневим» - власне навпаки основним його завданням є розвинути здатність глибшого бачення та розуміння людської особистості, її розвитку, її та творчого потенціалу та можливих недуг, а також людських стосунків в усіх їх формах від батьківсько-дитячих до складних вимірів суспільно-соціальних взаємодій. Намагання зробити курс «не надто теоретичним» так само аж ніяк не означає, що він не буде науково-обгрунтованим – навпаки ми викладатимемо усі предмети у контексті сучасних, науково-обгрунтованих психологічних теорій і намагатимемося чітко розмежовувати психологічні знання від поширених міфів чи ж окремих теорій, які є радше гіпотезами, що не мають науково підтвердження, хоч і часом представляються як «істини».

Для кого цей проект?

Цей проект – для всіх! Ми справді думаємо, що він може бути корисним для кожної людини, яка хоче збагатити своє життя психологічними знаннями та навиками. Зокрема, ми думаємо, ця навчальна програма може бути особливо корисна фахівцям, котрі працюють у сфері людина-людина (працівники з управління людськими ресурсами, соціальні працівники, педагоги, медики, працівники медико-реабілітаційних центрів, вчителі, керівники підліткових клубів, організацій та гуртків, священики, особи богопосвяченого життя). Втім, обмежень щодо професії та освіти немає – подати заявку на навчання може будь-яка повнолітня особа із завершеною середньою освітою, що зацікавлена даною програмою.

Який зміст навчальної програми?

Навчальна програма включатиме у себе шість основних дисциплін, що охоплюють основні сфери прикладного застосування психології:

  1. Психологія «життєвої подорожі» впродовж усіх вікових етапів життя людини: цей предмет включатиме у себе основи розуміння особистості людини, її формування, її розвитку впродовж основних етапів життєвого циклу людини. Практична частина буде сфокусована на розумінні завдань власного особистісного розвитку та розвитку навиків його плекання. Даний предмет включатиме у себе також висвітлення зв’язку особистісного розвитку людини з різними іншими сферами життя – духовністю, моральними цінностями, соціально-історичними процесами, національною ментальністю та ін.
  2. Психологія спілкування та людських стосунків: цей предмет включатиме у себе практичний тренінг основ спілкування: невербальне спілкування, уміння слухати, будувати стосунки та розуміти різні складнощі та «нюанси» світу стосунків, з’ясовувати конфлікти, відстоювати власні потреби, працювати із «розривами стосунків», прощенням і т.п.
  3. Психологія сімейного життя: цей предмет буде сфокусований на розумінні важливості та ролі сім’ї у житті людини, тих різних ролей, що ми маємо їх у родині, та розвитку прикладних навичок, щодо того, «як будувати сім’ю», плекати подружні стосунки, виховувати дітей і т.п.
  4. Основи психічного здоров’я: даний предмет включатиме у себе розуміння основ того, що є необхідним для підтримки психічного здоров’я людини; найбільш поширених порушень у сфері психічного здоров’я та методів допомоги, у тому числі, поряд з фаховими, методів само- та взаємодопомоги. Прикладні навички будуть базуватися у даному предметі на вивченні окремих елементів різних видів психотерапії, які можуть бути корисні кожній людині як техніки само-/взаємо- допомоги у щоденному житті.
  5. Психологія творчості: даний предмет розглядатиме основи творчого розкриття особистістю людини її потенціалу, він буде максимально практично орієнтований і націлений на те, щоб дати учасникам даної навчальної програми завдяки застосуванню різних форм творчих методів терапій (драми, танцю, казки, малюнку і т.д.) можливість розкрити і втілити власний творчий потенціал.
  6. Психологія професійної самореалізації: даний предмет включатиме у себе усі компоненти пов’язані з постановкою та досягненням життєвих цілей у сфері професійного розвитку та самореалізації, основами ефективного використання часу, «психології фінансів», подолання проблем пов’язаних з невпевненістю у власних силах. Великий акцент буде зроблено на розвитку навичок роботи у команді, творчої співпраці.

Яка методологія викладання у даній програмі?

Ця навчальна програма у багатьох відношеннях нестандартна. З огляду на її практичну орієнтованість  навчальна  програма максимально орієнтована на активну участь учасників, використання практичних вправ та «експериментів», творчих завдань, практичне застосування здобутих знань та навичок у щоденному житті. Щоб зробити навчання «живим» та цікавим викладачі використовуватимуть різні сучасні технології активного навчання, тренінгу, щоби зробити навчальний процес максимально цікавим та корисним.

Який розклад навчання?

Навчання відбувається протягом трьох семестрів по 10 тижнів, один раз на тиждень (четвер), з 18:00 до 21:00. Загальний обсяг програми 120 академічних годин. Початок навчання: 11 травня 2017 року.

Як подати заявку на навчання?

Щоб подати заявку на навчання - заповніть будь ласка форму (завантажити форму) та надішліть її на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..Після цього Вам запропонують пройти невелику співбесіду, щоб узгодити очікування, правила участі у навчанні тощо, а також щоб зробити внесок за навчання (7000 грн. за весь курс).

Також Ви можете написати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або потелефонувати Галині Нетлюх (067 676 60 86).

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМИ

“Всі теми першого модулю були дуже цікавими і важливими для мене. Здавалося б, що всі питання пройшли, але для мене вони відкрилися з якогось правильного боку і дали поштовх для роздумів над собою, своїм оточенням. Також мені вдалося ці знання застосувати у житті :-) Дякую!!!”
“Дуже неочікуване враження від занять про стосунки – цікавий і нестандартний формат, що зовсім не співвідноситься з уявленням про навчання – дуже цікаво, для мене зовсім нові враження.”
“Почала практично втілювати в життя все те, що проходили на заняттях і побачила, що “працює”. Також допомагає у сприйнятті інших людей, кращого їх розуміння, і найперше себе; багато “Чому так?” отримують відповіді!”
“Багато позитивних моментів. Є бажання далі вчитися і пізнавати більше. Цікаві матеріали та вправи, додаткові домашні завдання.”

НАШ ІНСТИТУТ

 

 

НАШІ НОВИНИ

Підготовлено науковий звіт за результатами проекту «Подолати психологічну травму у школярів»

Підготовлено науковий звіт за результатами проекту «Подолати психологічну травму у школярів»

26 червня 2017
Це звіт є частиною проекту «Подолати психологічну травму у школярів», який було реалізовано за підтримки Канадського фонду «Дітям Чорнобиля». До проекту серед інших входили такі активності (не висвітлені у цьому звіті в повній мірі): Переклад українс...
Readmore
ОСІНЬ ЖИТТЯ

ОСІНЬ ЖИТТЯ

26 травня 2017
А чи знаєте ви, що відчуття щастя після 65 р. вище чим у 45-річних і рівне цьому ж відчуттю в 25? Проект «Осінь життя» запрошує усіх, зацікавлених в саморозвитку і побудові щасливішого життя, людей віком від 50 років. В часі проекту учасники будуть...
Readmore