ремонт ванной.
как построить флигель
ремонтное село

Country Switcher

Перемикач мови

Xpert Access

Використання мистецтва та тіла у терапії: сенсорномоторні процеси для зцілення психологічної травми

 

Останні нейронаукові дослідження вказують на те, що під час терапії комплексної травми та дисоціативних розладів часто, “слів не достатньо”. Тілесно- та досвідно-орієнтовані напрямки психотерапії - як-то арт-терапія - можуть бути
корисними для доступу та опрацювання відчуттів, що вважаються “нестерпними” або “поглинаючими” для тих, хто пережив психотравмуючі події.


Семінар проводить Таллі Тріпп, американський ліцензований клінічний соціальний працівник (licensed clinical social worker - LCSW), зареєстрований та сертифікований радою арт-терапевт (board certified and registered art therapist - ATR-BC) та сертифікований травматерапевт (certified trauma therapist - CTT). Таллі Тріпп також сертифікована у EMDR та сенсорномоторній психотерапії (Sensorimotor Psychotherapy - SP).

Таллі Тріпп є ассистент-професором арт-терапевтичної магістратури the George Washington University і директором університетської арт-терапевтичної клініки, що надає місцевій громаді недорогі послуги травма-інформованої арт-терапії. Таллі Тріпп викладає річний курс “Травма та арт-терапія”, а також курси “Групова психотерапія” та “Соціальна і культурна різноманітність”.

Таллі Тріпп має приватну арт-терапевтичну та психотерапевтичну практику у районі метро міста Вашингтону, округу Колумбія. Вона є частим доповідчем національного та міжнародного рівнях з питань травми та арт-терапії; і проводить декілька досвідних консультаційних груп для клініцистів, що працюють з травмою. Таллі Тріпп є степендіатом Міжнародного товариства з вивчення травми та дисоціації (ISST-D) і засновником та головою “Спеціальної групи з креативних терапій“.

Таллі Тріпп є автором глав декількох книг з травми, включаючи “Образ приходить першим: терапія довербальної травми арт-терапією” (“The Image Comes First: Treating Preverbal Trauma with Art Therapy”) з Ліндою Гантт та “Тілесний білатеральний арт-протокол терапії травми” (“A Body-Based Bilateral Art Protocol for Treating Trauma”), що описує інноваційний білатеральний інструмент, який поєднує сенсорномоторну психотерапію разом з білатеральною стимуляцією та арт-терапією. 

 

 

22-24 травня 2017 року

 

+38 093 131 63 24

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Місце проведення:

вул. Іл. Свєнціцького, 17, ауд. 041

Оргвнесок: 2000 грн. (при оплаті до 15 травня), 2500 грн. (після 15 травня)

Реєстрація: https://goo.gl/forms/i6JavNxr8qmYVg7u2 

 


 

 

Перекладач та асистент:

 

Ірина Наталушко, MA, CTT, практикуючий та навчаючий арт-терапевт і спеціаліст з інтеграції травми, м. Київ. Магістр арт-терапії, спеціалізація з травматерапії (the George Washington University Art Therapy Graduate Program), сертифікований травматерапевт (Certified Trauma Therapist - CTT, the Instinctual Trauma Response Model - the ITR Model). Cтепендіат Fulbright Graduate Student Program 2008-2011. Арт-терапевт інтерн 2008-2011 (арт-студія для людей із хронічними психічними захворюваннями та затримками розвитку Arlington Artworks, Arlington, VA; онко-стаціонар лікарні Inova Fairfax Hospital та сімейний центр Life with Cancer, Fairfax, VA; арт-терапевтична клініка університету the GWU Art Therapy Clinic, Alexandria, VA).

 

 Опис та задачі семінару:

Семінар для психотерапевтів, психологів-консультантів, соціальних працівників, клінічних психологів та фахівців суміжних професій, що цікавляться роллю тіла у травматерапії. Учасники познайомляться з теорією сенсорномоторної психотерапії, що інтегрує соматичне, когнітивне та емоційне опрацювання для зцілення травми.

Кожен день семінару поєднуватиме лекційний (дидактичний) матеріал, досвідний матеріал (відпрацювання технік) та презентацію робочих випадків (для ілюстрації основних понять). Досвідні практичні включатимуть: формування навичок відстежування та оцінки реакцій тіла, парні рухові вправи для дослідження кордонів і взаємної налаштованості у стосунках (relational attunement), фокусування і вправи на розвиток навичок керованої уважності (directed mindfulness) для розвитку зв’язку між тілом та розумом, та досвід створення білатеральних малюнків для дослідження того, як травма може бути вивільнена через тіло.

Мета семінару - створити безпечний та стимулюючий простір, де учасники зможуть відпрацьовувати ці особливі травма-інформовані інструменти і отримають нові навички для використання у власній роботі.

 

Учасники зможуть:
  • Розпізнавати важливість тіла у терапії
  • Розвинути навички уважності (mindfulness) щоб ідентифікувати як травма зберігається у тілі
  • Розрізняти у травматерапії опрацювання “знизу вгору”  та “згори вниз”
  • Відпрацювати ряд нових навичок із сенсорномоторної терапії
  • Розвинути способи роботи з прив’язаністю та міжособистісною травмою
  • Набути тілесної уважності стосовно себе
  • Потренуватись у сприятливому середовищі, що заохочує творчість
  • Встановити зв’язок із іншими та розвинути інструменти роботи з вікарною травмою
 
РОЗКЛАД (щодня, 9.30-15.30)
 

Day one: Introduction to Neuroscience and Understanding the Body’s Response to Trauma

Body focused experiential
Mindfulness
Neuroscience theory
Trauma and the Stress Response (ANS)
Explicit vs implicit memory
Phase oriented treatment

Day two: Sensorimotor Psychotherapy in Trauma Treatment

Sensorimotor Psychotherapy theory
Attachment theory
Attachment styles and Boundary issues
Working in Dyads
Experiential with movement exercises

Day three: Attunement and Processing Traumatic Memory

Bilateral Theory and EMDR
Mirroring and Scribbling (dyadic practice)
Experiential narrative approach (art)
Group Experiential