ІНСТИТУТ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я

Українського католицького університету

"Від турботи про психічне здоров'я окремої особи, родини -
   до більш здорового та гармонійного суспільства..."

Людмила Айвазян «Модель надання соціальних послуг у громаді особам з психічними розладами»

Пропонуємо Вашій увазі презентацію голови ГО “Психічне здоров`я: об`єднатись, підтримати, допомогти”, кандидата психологічних наук, практичного психолога ТМО “ПСИХІАТРІЯ” Людмили Айвазян, яка була представлена на VIII психіатричних зустрічах у Львові 06.10.18

“Основні вектори реформи психічного здоров`я вказані в Указі Президента України №553/2016 Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю та Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1018-р Про схвалення Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

Згідно вказаних документів серед основних кроків:

  • Скорочення психоневрологічних інтернатів;
  • Надання послуг у громаді;

Серед розвинених країн світу, де вже відбулося реформування сфери психічного здоров`я, на заміну великим інституціям (інтернати та т.п.) були утворені послуги від громадських організацій. Взаємодія громади та державного сектору довела свою ефективність. І на сьогодні гостро постає питання пілотування подібної форми підтримки в Україні.

Проект «Створення центру підтримки людей з хронічними психічними розладами» у партнерстві ГО «Психічне здоров`я» та Німецько-польської асоціації психічного здоров`я (DPGSG) та за фінансової підтримки БФ Aktion Mensch вперше в Україні організували соціальну реабілітацію для дорослих людей з психотичним колом захворювань від громадського сектора (поза державних інституцій).

Центр існує з листопада 2017 року. І на сьогодні ми апробовуємо модель надання послуг враховуючи рекомендаціїї ВООЗ та під супервізією DPGSG. Пілотування в контексті проекту дозволяє адаптувати міжнародний досвід до українських реалій: законодавства, інформаційного простору тощо. Попередні результати підтверджують ефективність вказаної форми підтримки (подовження ремісії, своєчасне звернення до лікаря в деяких випадках) і дозволяють робити перші кроки у побудові моделі надання послуг у громаді для людей з хронічними психічними розладами”.

 

Подивитися презентацію можна тут:  NGO Mental Health Львiв 2018

 

#Ngo_Mentalhealth #MentalHealth #AktionMensch

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

79011 Львів
вул. Іл. Свєнціцького, 17
офіс 044

+38 093 825 41 35
+38 097 416 94 94

ipz@ipz.org.ua

ІПЗ © 2017
Інститут психічного здоров'я
Український католицький університет