Як зберегти психічне здоров’я в умовах війни і запобігти психічним розладам, якою є роль військових психологів та священників в кризових ситуаціях, як підготуватися до демобілізації – це лише частина питань з книги «Охорона психічного здоров’я в умовах війни», яку 15 листопада презентували в Українському католицькому університеті. Завдяки Американсько-українській медичній фундації (АУМФ) фахове видання переклали на українську мову та безкоштовно розповсюдять у медичних установах, навчальних закладах та організаціях, причетних до АТО. Електронний варіант книги можна безкоштовно завантажити на сайті. За словами президента АУМФ д-ра Бориса Легети, ця книга стане в нагоді психологам, психіатрам та сім’ям, які турбуються про психічне здоров’я своїх близьких. У ній йдеться про важливість кваліфікованого догляду за солдатами під час переходу від військової служби до цивільного життя, про навчання реабілітації та трудову терапію, повне відновлення після посттравматичних стресових розладів (ПТСР), запобігання самогубствам, реінтеграцію в суспільство, етику та роль військових психологів та священників у кризових ситуаціях мирного часу.
Ця книга не лише про психічні розлади, але в першу чергу про те, як стати міцнішими і сильнішими під час стресових ситуацій, зазначає директор Інституту психічного здоров’я УКУ Олег Романчук.
Це видання дасть великий поштовх до навчання фахівців та створення якісної системи охорони психічного здоров’я, організації ефективної психосоціальної роботи з сім’єю, організації системи капеланства, наголосив він.
Нагадаємо, АУМФ – це неприбуткова медична організація, створена у 1996 році, яка спрямована на підвищення стандартів лікування, розвиток української медичної термінології, переклад відомих англомовних підручників.
Більше читайте тут